کامیون برتر اروپایی 2020

منتخب کشنده برتر 2020

هیئت داوران کامیون سال متشکل از ۲۴ نویسنده حوزه کامیون در اروپا عنوان جایزه سال ۲۰۲۰ را به کامیون مرسدس بنز آکتروس اهدا کردند. با این عنوان مرسدس بنز ۹ جایزه سال را به خود اختصاص داده است و توانسته موفق ترین برند در این زمینه باشد، کامیون های ایویکو S-Way و ولوو FH I-Save نیز به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند.

بر اساس قوانین این جایزه، کامیون هایی که در ۱۲ ماه گذشته وارد بازار شده باشند و بیشترین سهم را در بهره وری حمل و نقل ایجاد کنند امتیاز بیشتری خواهند گرفت. از جمله موارد در نظر گرفته شده نوآوری های تکنیکی، راحتی، ایمنی، هندلینگ، مصرف سوخت و میزان گازهای آلاینده اگزوز است. اکتروس توانست امسال ۱۲۱ امتیاز کسب کند.

از جمله مواردی که بسیار مورد توجه هیئت داوران قرار گرفت جایگزینی آینه های بغل اکتروس به دوربین های کناری است که همزمان با بهبود ایرودینامیک کابین، کمک حال بسیار مناسبی برای راننده در مواقع مانورینگ است. بهبود کروز کنترل، سامانه های حرکت خودکار کامیون، ایمنی فعال خصوصا در موارد نقطه کور امکاناتی است که مورد توجه قرار گرفته است.

خلاصه نظر هیئت داوران را آقای Gianenrico Griffini این چنین بیان کردند : با معرفی نسل جدید آکتروس، مرسدس بنز کامیونی را عرضه کرده است که مسیر دستیابی به کامیون های خودران را در آینده هموار میکند.

همچنین جایزه کامیون نوآور سال نیز به کامیون هیوندای Xcient هیدروژنی اهدا شد که در مطالب آینده بررسی خواهد شد.

توسط مدیر سایت

کارشناس بازار کامیون